Bir hisse senedi

Kalıcı varlık yaratmak

Yatırım Mühendisliği yaklaşımımız ile ölçerek ve gereksiz risklerden uzak durarak yatırımcılarımıza kalıcı varlık yaratıyoruz.

Vizyonumuz - Misyonumuz

Ata Portföy Yönetimi olarak hedefimiz her zaman müşterilerimizin varlıklarını korumak ve üzerine katma değer yaratmak. Bu sebeple müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlayarak ve gereksiz risklerden kaçınıyoruz. Yatırım Mühendisliği yaklaşımımızdan gelen çalışma şeklimiz her zaman basit ve sonuç odaklı çalışıyoruz ve bu prensipleri portföy yönetimimize yansıtıyoruz. Getiri hedeflerimizi oluştururken risk profilinizin bir tek değil, birden fazla değişkenli analizlerini göz önüne alıyoruz...

Müşterinin sürekli pozisyon almasını öneren klasik portföy yönetimi yaklaşımının aksine, bazı piyasa koşullarında müşterilerimiz için verdiğimiz en önemli tavsiye portföylerinde hiç bir hareket yapmamaları yönündedir. Sadece teknik analize dayanarak değil, aynı zamanda temel analiz bilgileri ile birlikte ilgili niteliksel verilerin de harmanlanması yoluyla sonuca gitmeyi hedefleyen bir yatırım mühendisliği yaklaşımı kullanıyoruz.

Karmaşık ürünler her zaman en iyisi demek değildir. Geçmişte de tecrübe ettiğimiz gibi, karmaşık yapılara sahip ürünler çoğu zaman müşterilerimizin tolare edemeyeceği risklere sahip olmakla beraber, çoğu zaman performans açısından hayal kırıklığı yaratmışlardır. Dolayısıyla en büyük prensibimiz; şeffaf, kolay anlaşılabilir ve sonuç odaklı çözümler üretmektir. Bu presnsipler sayesinde müşterilerimiz ile uzun vadeli ve kalıcı bir ilişkiye sahip olmayı istiyoruz.

Müşterilerimizin fikirleri bizim için hep çok önemli olmuştur. Yatırım sürecinde en iyi sonuca ulaşmak için, karar aşamalarında müşterilerimiz ile yakın temas halinde olup beraber hareket etme inancındayız. Sadece başarıların değil, risklerin de paylaşıldığı güven arttırıcı ve performans odaklı fiyatlandırma sistemini kullanıyoruz. Son olarak da ekibimizin yetenek ve tecrübelerini güçlü yurt dışı kariyerleriyle birleştirerek dünya standartlarında bir hizmet sunmayı hedefliyoruz.