EKİBİMİZ

Mehmet Gerz
Genel Müdür - Yönetim Kurulu Üyesi

2009 yılından beri Ata Portföy Yönetimi’nde Genel Müdür ve CIO olarak görev yapan Mehmet Gerz, daha öncesinde ABD’li fon yönetim şirketi Drake Capital’de Türkiye, Orta Doğu ve Orta Asya yatırımlarından sorumlu bölge genel müdürü olarak görev yaptı. Finans sektöründe 25 yıldan fazla deneyimi olan Mehmet Gerz kariyeri süresince, Yapı Kredi Yatırım’da Genel Müdür Yardımcılığı, Bayındır Menkul, Oyak Yatırım, GFC Menkul ve Japon fon yönetim şirketi Sparx’ta Araştırma Müdürlüğü görevlerini üstlendi.

Boğazici Üniversitesi Elektrik-Elektronik mühendisliği mezunu olan Gerz, ABD’de bulunan University of Maryland’de finans alanında çift dal yüksek lisans (MBA/MS) derecesini Türk Eğitim Vakfı (TEV) bursu ile tamamladı. Meslek hayatı sürerken İTÜ’de İşletme alanında doktora eğitimine devam eden Gerz, Ekim 2019’da Duke Üniversitesi davranışsal finans araştırma merkezi Common Cents Lab küresel akademik üyesi (“global fellow”) olmuştur.

Mehmet Gerz sosyal gönüllülük faaliyetlerine aktif olarak FODER, Yatırım Profesyonelleri Derneği, Rize Vakfı ve Türk Eğitim Vakfı çatıları altında devam etmektedir. Ayrıca, Capital Dergisi’nde “Piyasalar” adlı bir köşe de yazmaktadır.

Tuncer Köklü
Yönetim Kurulu Üyesi

Ata Grubu şirketlerinden Ata Yatırım’a 1995 yılında katılan Tuncer Köklü, görevi süresince Ata Yatırım’ın yeniden yapılanması, Ata Online Menkul Kıymetler A.Ş. ve Ata Portföy Yönetimi A.Ş. şirketlerinin kurulması ve grubun teknoloji şirketlerinin yapılandırılması görevlerinde yer aldı. 1999 yılından bu yana Grubun Holding şirketi olan Ata Holding’e Koordinatör olarak görevine devam eden Tuncer Köklü halen Ata Grubundaki çeşitli şirketlerin yönetim kurullarında görev yapmaktadır. Bahçeşehir Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi ve Istanbul Üniversitesi’nin çeşitli fakültelerinin Danışma Kurullarının yanısıra, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEIK), TÜSİAD – Sermaye Piyasaları Çalışma Grubu ve Çin Networkü gibi üyeliklerinin dışında, “Birleşmiş Milletler” UN-Itar Cifal İstanbul Danışma kurulu üyesidir. İstanbul Üniversitesi’nde Mühendislik eğitiminin ardından, İ.Ü. İşletme Fakültesinde 2. Üniversite eğitimini tamamlamakta olan Tuncer Köklü, aynı paralelde Stanford Business School - Strategic Human Capital Management ve Harvard Business School - Strategic Management programlarını tamamlamıştır. Tuncer Köklü halen Ata Portföy Yönetimi Şirketinde Yönetim Kurulu Üyesidir.

Şebnem Kaya
Fon Hizmet Birimi - Direktör

Kariyerine, Mart 2003’de Yapı ve Kredi Bankası’nda başlayan Şebnem Kaya, 2006 yılında Garanti Masters Özel Bankacılık bünyesine katılarak burada Müşteri İlişkileri Yöneticiliği görevini üstlenmişir. Görevi süresince ağırlıklı olarak üst düzey profesyoneller ve sermaye sahiplerinin yatırımlarının optimum bir şekilde yönetilmesi ve diğer özel bankacılık ihtiyaçlarına çözüm üretme konularında uzmanlaşmıştır. Mayıs 2012’den beri Ata Portföy bünyesinde olan Şebnem Kaya, Direktör olarak çalışmaktadır.

Funda Tunal
Müşteri Kazanım - Direktör

Bankacılık sektörüne 1986 yılında Interbank’ta Management Trainee olarak adım atan Funda Tunal pazarlama ve satış kadrolarında tecrübe edindikten sonra 1994-2017 yılları arasında Genel Müdürlük bünyesinde Pazarlama Müdürlüğü, 21 yıl Kurumsal Şube Müdürlüğü görevi yapmıştır. Tunal, 2017 yılından beri Ata Portföy Yönetimi bünyesindedir.

Ebru Kurtoğlu
Müşteri Kazanım - Direktör

Kariyerine 1996 Yılında Esbank ‘ta başlayan Ebru Kurtoğlu 26 yıl finans sektöründe çeşitli özel bankalarda özel bankacılık satış yöneticiliği ,şube müdürlüğü , bölge satış müdürlüğü yapmış ve sağlık sektör bankacılığı kuruluşunda görev almıştır. Çalışma hayatı boyunca tüm işkollarında satış ve operasyon kadrolarını yönetmiştir. İstanbul İktisat Fakültesi İktisat Bölümü mezunu olup , İstanbul Bilgi Üniversitesi Ad School Marketing Communicatıon bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. 2 yıldır sermaye piyasalarında görev yapan Ebru Kurtoğlu 2022 yılında Varlık Yönetimi Müdürü olarak Ata Portföy Yönetimine katılmıştır. Temel düzey 2 lisansına sahiptir

Suna Tanrıverdi Fidan
Genel Müdür Yardımcısı - Fon Yöneticisi – Yatırım Danışmanı

İş hayatına 2003 yılında Ata Grubu bünyesinde başlayan Suna Tanrıverdi Fidan, Hisse Senedi Piyasası, Vadeli İşlemler Piyasası ve Sabit Getirili Menkul Kıymetler piyasalarında uzmanlaşmıştır. Sermaye piyasalarında 18 yıllık deneyimi olan Fidan, sabit getirili menkul kıymet fonlarına yatırım yapan fonların yönetiminden sorumludur. Fidan, Ata Portföy Yönetimi’ndeki görevine Direktör olarak devam etmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 ve Türev Araçlar lisanslarına sahiptir.

Ali Gökçen
Direktör - Fon Yöneticisi

İş hayatına 2012 yılında KYD Endekslerinin hesaplanmasından sorumlu olarak başlayan Ali Gökçen, Endekslerin Borsa İstanbul’a devrinden sonra Halk Portföy Yönetimi ve Global Portföy Yönetimi bünyesinde hisse ve çoklu varlık fonları portföy yöneticisi olarak çalışmıştır. Koç Üniversitesi finans yüksek lisans derecesine ve Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 ve Türev Araçlar lisanslarına sahiptir.

Elmas Öztürk
Risk Yönetimi

 

 

 

Niyazi Takmaz
Mali Kontrol

İş hayatına 1990 yılında Takas Operasyon görevlisi olarak başlamış, Türkiye’nin birçok önde gelen yatırım şirketinde Mali İşler Operasyon bölümlerinde görev almıştır. 2004 yılında Ata Yatırım’da Fon Operasyon bölümünde çalışmaya başlayan Niyazi Takmaz, 2015 yılı itibarı ile Ata Portföy’de Fon Hizmet biriminde görev yapmaktadır. Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 2 lisansına sahiptir.

Merve Taykoz
İç Kontrol

İş hayatına 2006 yılında Yapı Kredi Bankasında başlamıştır. Yapı Kredi Portföyde Operasyon Yetkilisi ve Oyak Yatırımda Operasyon ve Muhasebe Uzmanı olarak görevine devam etmiştir. 2019 yılında Ata Grubu bünyesinde çalışmaya başlayan Merve Taykoz Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 ve Sermaye Piyasası Faaliyetleri Türev lisanslarına sahiptir.