Geleceğiniz için...

Ata Emeklilik Fonları ile geleceğinize kalıcı varlık yaratmak için bugünden yatırımınızı yapın.

Allianz Yaşam & Ata Holding BES Planı’nda fonunuzu kolayca nasıl seçersiniz?

Fon seçenekleri risk algınıza ve yaşınıza göre sınıflandırıldığı için nereye yatırım yapacağınızı düşünmeden kolaylıkla seçiminizi yapabilirsiniz.
Yenilikçi modelimiz sayesinde fon dağılımınızı değiştirmenize gerek kalmaz. Yaşınıza göre;
45 yaş altı katılımcılar için uygun, getiri profili nispeten yüksek bir varlık dağılım stratejisin esahip “Büyüme Amaçlı” fona
45 yaş üstü katılımcılar için uygun, risk profili düşük bir varlık dağılım stratejisine sahip olan “Gelir Amaçlı” fona katılabilirsiniz.
Ayrıca, dilerseniz iki fonun belli oranda karışımı olan bir portföyü de oluşturabilir ve bu dağılımı bir yılda altı kez değiştirebilirsiniz.

Allianz Yaşam & Ata Holding BES Planı’nın Avantajları

  • Kendi birikimlerimiz de sizinkilerle birlikte yönetilir

    Ata Portföy tarafından yönetilen BES fonlarında hem Ata Finans Grubu çalışanlarının birikimleri hem de sizlerin birikimleriniz bulunur. Kısacası sizin birikimlerinizi kendi birikimlerimizden ayırmıyoruz.
  • Nereye yatırım yapacağınızı düşünmenize gerek kalmaz!

    Bu fonlardaki dağılım, piyasa koşulları dikkate alınarak Ata Portföy tarafından değiştirilir. Kısacası sizin fon dağılımınızda hiçbir değişiklik yapmanız gerekmez.
  • Aidat ve kesintiler yok!

    Katılım göstereceğiniz bu planda, pek çok planda olan “Giriş Aidatı”, “Fon Gider Kesintisi” veya “Çıkış Aidatı” gibi birikimlerinizi etkileyebilecek kesintiler bulunmaz. Yalnızca fon portföyünden yıllık %2 oranında “Fon İşletim Gideri” tahsil edilir.
mobile

Bireysel Emeklilik Sisteminin Avantajları

Fon seçenekleri risk algınıza ve yaşınıza göre sınıflandırıldığı için nereye yatırım yapacağınızı düşünmeden kolaylıkla seçiminizi yapabilirsiniz. Yenilikçi modelimiz sayesinde fon dağılımınızı değiştirmenize gerek kalmaz. Yaşınıza göre;

Geçiş Hakkı

Mevcut emeklilik sözleşmelerinizi en az 2 yıl o emeklilik şirketinde kaldıktan sonra, tasarrufunuzu kaybetmeden başka bir emeklilik şirketine aktarmak çok kolay. Daha önce geçiş yapılan bir emeklilik şirketinde en az 1 yıl kalmanız gerekiyor. Ata Holding BES planına katılmak için Allianz Yaşam’a aktarım yapmanız yeterlidir.

%25 Devlet Katkısı

Bireysel Emeklilik Sistemi’ne giriş yapan yatırımcılara düzenli olarak ödedikleri katkı payına ek olarak %25 devlet katkısı sağlanır. Örneğin; aylık 100 TL ödeyen bir müşterinin hesabına 25 TL veya 300 TL ödeyen bir müşterinin hesabına 75 TL ek katkı devlet tarafından yatırılır.*
*Bir katılımcıya ödenebilecek devlet katkısı, yıllık brüt asgari ücretin %25'i ile sınırlıdır.

Şirket Katkısı

Yatırımcıların çalışmakta olduğu bazı şirketler Bireysel Emeklilik Sistemi’ne katkı sağlar. Örneğin; Ata Holding Bireysel Emeklilik Sistemi’ne dahil olmak isteyen kendi çalışanlarına aylık brüt maaşlarının %3’ü kadar ek katkı sağlıyor. Böylece 2000 TL brüt maaşı olan bir çalışanın bireysel emeklilik sistemine her ay 60 TL ek şirket katkısı eklenir.