HAKKIMIZDA

ATA PORTFÖY YÖNETİMİ A.Ş.

Ata Portföy Yönetimi, 2000 yılında Ata Grubu bünyesinde kurulmuştur. 2023 yılı itibariyle sektörde 23. yılını dolduran Ata Portföy Yönetimi’nin, geçen 23 yılda yatırımcılarına verdiği hizmet kalitesi ve kurduğu karşılıklı güven ilişkisi gelecek yıllarına referans oluşturmaktadır. Ata Portföy’ün yatırım fonları, Forbes Dergisi tarafından hazırlanan “getirilerine göre yılın en iyi yatırım fonları” listelerinde defalarca birincilik elde etmiştir. Ata Portföy, 2019 yılında, Boğaziçi Üniversitesi ile yapay zekayla yönetilen Hisse Senedi Fonu’nu kurarak sektördeki inovatif ve yenilikçi konumunu pekiştirmiştir. Ata Portföy’ün deneyimli portföy yöneticileri, yatırımcılarının beklenti ve ihtiyaçlarını piyasa dinamikleri ile birleştirerek yatırımcı odaklı bir vizyonla çalışmaktadırlar.

Ata Portföy Yönetimi, günümüz dünyasının hızlı ve karmaşık piyasa yapılanmasında rahat ve etkili seçimler yapmanızı sağlayacak güvenilir iş ortağınızdır. Fon yönetiminde Davranışsal Finans uygulamalarını kullanan Ata Portföy’ün öncelikli hedefi, yatırımcılarının birikimlerine sürdürülebilir ve güvenli değer katmaktır.

ATA GRUBU

Günümüzde çok çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren Ata Şirketler Grubu’nun kökleri 1969 yılında kurulan Seri İnşaat’a kadar uzanmaktadır. Bu şirketin kurulması ile geliştirilen iş felsefeleri günümüzde de grup şirketleri tarafından aktif bir şekilde uygulanmaktadır. Ata İnşaat’ın üç ortağından biri olan Seri İnşaat; Atatürk Barajı ve Hidroelektrik Santralı’nın yapımı gibi çok önemli görevleri üstlenmiştir. Ata Grubu şirketleri günümüzde, Finans, Teknoloji, Gıda, Lojistik, Gayrimenkul Geliştirme, Yapı Malzemeleri Üretimi, Moda, Turizm ve Dış Ticaret gibi çok değişik alanlarda faaliyet göstermektedir.

Ata Grubu, 4 kıta / 8 ülkede çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren 35 şirketin sahibi ya da çoğunluğa sahip hissedarıdır. TAB Gıda hızlı servis restoran sektörünün lideri olan Burger King’in dünyadaki en büyük Franchisee’si olma özelliğini taşımaktadır. TAB Gıda Burger King, Sbarro, Popeye’s ve Arby’s markalarının ana Franchisee şirketi, Usta Dönerci markasının ise sahibidir. TAB Gıda ayrıca Çin Halk Cumhuriyeti’nde 900 civarında Burger King restoranı işletmektedir.

YÖNETİME İLİŞKİN BİLGİLER

ORTAKLIK YAPISI %1'DEN FAZLA İŞTİRAK OLANLARI İÇİN DOLDURULUR.

Ortağın Adı Soyadı/Ticaret Unvanı Pay Tutarı (TL) Pay Oranı (%)
Ata Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. 7.389.861,882 22,7380366
Ata Holding A.Ş. 25.068.761,512 77,1346508
Duran UĞUR 20.688,303 0,0636563
Ömer Faruk IŞIK 20.688,303 0,0636563
TOPLAM 32.500.000,00 100

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ, GENEL MÜDÜR VE GENEL MÜDÜR YARD.

AD SOYAD UNVAN
Erhan KURDOĞLU Yönetim Kurulu Başkanı
Mehmet GERZ Yönetim Kurulu Üyesi / Genel Müdür
Tuncer KÖKLÜ Denetimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi