Bir hisse senedi

Portföy Yönetiminde Yatırım Mühendisliği

Ata Grubu’nun DNA’sında olan mühendisliğin, portföy yönetiminde ‘yatırım mühendisliği’ yaklaşımıyla aktarılmasıyla yatırımcı ile başlayıp yine yatırımcı ile biten, dinamik bir iş modeli uyguluyoruz.

HAKKIMIZDA

ATA PORTFÖY YÖNETİMİ A.Ş.

Ata Portföy Yönetimi olarak, günümüz dünyasının hızlı hareket eden karmaşık piyasa yapılanmasında rahat ve etkili seçimler yapmanızı sağlayacak güvenilir iş ortağınız olmaya adayız. Çözümlerimiz yatırım danışmanlığı sürecine bağlı kurulmuş olup, yatırımcı ile başlayıp yine yatırımcı ile biten, dinamik bir süreci ilkesel anlamda iş modeli olarak uygulamaktan geçer. Öncelikli hedefimiz yatırımlarınıza değer katmaktır. Ana felsefemiz ise her yatırımcıya kendine has özellikleri, beklentileri ve hassasiyetleri doğrultusunda etkili ve kalıcı çözümler üretebilmektir. Ata Portföy Yönetim Şirketi 2000 yılı Kasım ayında %99 ortağı olan Ata Yatırım A.Ş. tarafından kurulmuştur. Ata Yatırım toplam kalite anlayışını ilke edinen çalışmalar sonucu 1997 yılında ISO 9001 belgesi almıştır ve 2000 yılında TÜSİAD-KalDer tarafından Ulusal Kalite Başarı Ödülü'ne layık görülmüştür. Bunlar doğrultusunda Ata Yatırım'ın iştiraki olan Ata Portföy Yönetim Şirketi yatırımcılarına özledikleri kalitede hizmeti verebilme konusunda kendini ispatlamıştır.

ATA GRUBU

Günümüzde çok çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren Ata Şirketler Grubu’nun kökleri 1969 yılında kurulan Seri İnşaat’a kadar uzanmaktadır. Bu şirketin kurulması ile geliştirilen iş felsefeleri günümüzde de grup şirketleri tarafından aktif bir şekilde uygulanmaktadır. Ata İnşaat’ın üç ortağından biri olan Seri İnşaat; Atatürk Barajı ve Hidroelektrik Santralı’nın yapımı gibi çok önemli görevleri üstlenmiştir. Ata Grubu şirketleri günümüzde, Finans, Teknoloji, Gıda, Lojistik, Gayrimenkul Geliştirme, Yapı Malzemeleri Üretimi, Moda, Turizm ve Dış Ticaret gibi çok değişik alanlarda faaliyet göstermektedir.

Ata Grubu, 4 kıta / 8 ülkede çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren 35 şirketin sahibi ya da çoğunluğa sahip hissedarıdır. TAB Gıda hızlı servis restoran sektörünün lideri olan Burger King’in dünyadaki en büyük Franchisee’si olma özelliğini taşımaktadır. TAB Gıda Burger King, Sbarro, Popeye’s ve Arby’s markalarının ana Franchisee şirketi, Usta Dönerci markasının ise sahibidir. TAB Gıda ayrıca Çin Halk Cumhuriyeti’nde 900 civarında Burger King restoranı işletmektedir.

ata grubu markalari

YÖNETİME İLİŞKİN BİLGİLER

 • ORTAKLIK YAPISI %1'DEN FAZLA İŞTİRAK OLANLARI İÇİN DOLDURULUR.
   
   
 • Adı Soyadı / Ticaret Ünvanı
  İştirak Tutarı (TL)
  İştirak Oranı (%)
 • Ata Holding
  4.398.086,660
  77,1347
 • Ata Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.
  1.296.484,19
  22,738
 • Duran UĞUR
  3.629,575
  0,0637
 • Ömer Faruk IŞIK
  3.629,575
  0,0637
 • Toplam
  5.701.830
  100
 

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ, GENEL MÜDÜR VE GENEL MÜDÜR YARD.

 • AD SOYAD
  UNVAN
 • Erhan KURDOĞLU
  Yönetim Kurulu Başkanı
 • Ömer Faruk IŞIK
  Yönetim Kurulu Başkan Vekili
 • Mehmet GERZ
  Yönetim Kurulu Üyesi / Genel Müdür