EKİBİMİZ

Mehmet Gerz
Genel Müdür - Yönetim Kurulu Üyesi

11 yıldır Ata Portföy Yönetimi’nde Genel Müdür ve CIO olarak görev yapan Mehmet Gerz, daha öncesinde ABD’li fon yönetim şirketi Drake Capital’de Türkiye, Orta Doğu ve Orta Asya yatırımlarından sorumlu bölge genel müdürü olarak görev yaptı. Finans sektöründe 25 yıllık deneyimi olan Mehmet Gerz kariyeri süresince, Yapı Kredi Yatırım’da Genel Müdür Yardımcılığı, Bayındır Menkul, Oyak Yatırım, GFC Menkul ve Japon fon yönetim şirketi Sparx’ta Araştırma Müdürlüğü görevlerini üstlendi.

Boğazici Üniversitesi Elektrik-Elektronik mühendisliği mezunu olan Gerz, ABD’de bulunan University of Maryland’de finans alanında çift dal yüksek lisans (MBA/MS) derecesini Türk Eğitim Vakfı (TEV) bursu ile tamamladı. Meslek hayatı sürerken İTÜ’de İşletme alanında doktora eğitimine devam eden Gerz, Ekim 2019’da Duke Üniversitesi davranışsal finans araştırma merkezi Common Cents Lab küresel akademik üyesi (“global fellow”) olmuştur.

Mehmet Gerz sosyal gönüllülük faaliyetlerine aktif olarak FODER, Yatırım Profesyonelleri Derneği, Rize Vakfı ve Türk Eğitim Vaktı çatıları altında devam etmektedir. Ayrıca, Capital Dergisi’nde Piyasalar adlı bir köşe de yazmaktadır.


Tuncer Köklü
Denetimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi

.


Şebnem Kaya
Müşteri Kazanım - Direktör

Kariyerine, Mart 2003’de Yapı ve Kredi Bankası’nda başlayan Kaya, 2006 yılında Garanti Masters Özel Bankacılık bünyesine katılarak burada Müşteri İlişkileri Yöneticiliği görevini üstlenmişir. Görevi süresince ağırlıklı olarak üst düzey profesyoneller ve sermaye sahiplerinin yatırımlarının optimum bir şekilde yönetilmesi ve diğer özel bankacılık ihtiyaçlarına çözüm üretme konularında uzmanlaşmıştır. Mayıs 2012’den beri Ata Portföy bünyesinde olan Kaya, Direktör olarak çalışmaktadır.


Funda Tunal
Varlık Yönetimi - Direktör

Bankacılık sektörüne 1986 yılında Interbank’ta Management Trainee olarak adım atan Funda Tunal pazarlama ve satış kadrolarında tecrübe edindikten sonra 1994-2017 yılları arasında Genel Müdürlük bünyesinde Pazarlama Müdürlüğü, 21 yıl Kurumsal Şube Müdürlüğü görevi yapmıştır. Tunal, 2017 yılından beri Ata Portföy Yönetimi bünyesindedir.


Suna Tanrıverdi Fidan
Fon Yöneticisi - Yatırım Danışmanı

İş hayatına 2003 yılında Ata Grubu bünyesinde başlayan Suna Tanrıverdi Fidan, Hisse Senedi Piyasası, Vadeli İşlemler Piyasası ve Sabit Getirili Menkul Kıymetler piyasalarında uzmanlaşmıştır. Sermaye piyasalarında 18 yıllık deneyimi olan Fidan, sabit getirili menkul kıymet fonlarına yatırım yapan fonların yönetiminden sorumludur. Fidan, Ata Portföy Yönetimi’ndeki görevine Direktör olarak devam etmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 ve Türev Araçlar lisanslarına sahiptir.


Farshad Mirzazadeh Barijough
Risk Yönetimi

2019’da Ata Portföy Yönetimi ekibine katılmıştır. Fonların risk yönetimi, kontrolü ve raporlamasından sorumludur. CFA programının 3 seviyesini başarıyla bitirmiş olan Farshad, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Davranışsal Finans üzerine doktora yapmaktadır.


Niyazi Takmaz
Mali Kontrol

İş hayatına 1990 yılında Takas Operasyon görevlisi olarak başlamış, Türkiye’nin birçok önde gelen yatırım şirketinde Mali İşler Operasyon bölümlerinde görev almıştır. 2004 yılında Ata Yatırım’da Fon Operasyon bölümünde çalışmaya başlayan Niyazi Takmaz, 2015 yılı itibarı ile Ata Portföy’de Fon Hizmet biriminde görev yapmaktadır. Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 2 lisansına sahiptir.


Melike Eken
Fon Hizmet Birimi

Ata Grubu bünyesinde 1997 yılında iş hayatına başlayan Melike Eken, Ata Yatırım bünyesinde Operasyon Bölümünde 2015 yılına kadar Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır. 2015 yılı itibariyle ise Ata Portföy Yönetimi’nde Müdür olarak görev yapmaktadır. Melike Eken, Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 lisansına sahiptir.


Derya Çelik
Teftiş

İş hayatına 1997 yılında Ata Grubu bünyesinde başlamıştır. Yatırım Uzmanı ve Yatırım Merkezi Müdürü görevlerinden sonra, Ata Yatırım şirketinde Kredi Risk Kontrol müdürü olarak görev alan Derya Çelik, 2015 yılından itibaren Ata Portföy bünyesinde Müfettiş olarak çalışmaya başlamıştır. Derya Çelik, Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 ve Türev Araçlar lisanslarına sahiptir.


Merve Taykoz
İç Kontrol

İş hayatına 2006 yılında Yapı Kredi Bankasında başlamıştır. Yapı Kredi Portföyde Operasyon Yetkilisi ve Oyak Yatırımda Operasyon ve Muhasebe Uzmanı olarak görevine devam etmiştir. 2019 yılında Ata Grubu bünyesinde çalışmaya başlayan Merve Taykoz Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 ve Sermaye Piyasası Faaliyetleri Türev lisanslarına sahiptir.